Olejovú kúru na vlasy poznajú ženy po celom svete už tisícky rokov. Každá z nich priznáva, že olejovanie vlasov má pôsobivé účinky. Ak chcete mať zdravšie, krajšie a pevnejšie vlasy, vyskúšajte vlasový olej. Nemusíte ísť do kaderníctva. Vlasy si môžete olejovať aj doma. Stačí ak si zvolíte vhodné produkty..

Čo je olejovanie vlasov?

Olejovanie vlasov je veľmi populárna kúra pre starostlivosť o vlasy. Je to aj metóda starostlivosti o pokožku hlavy. Pramene budú hladšie, skrotené, odolné voči chemickému a mechanickému poškodeniu, zdravšie a krajšie. Na konečné výsledky si, samozrejme, budete musieť počkať – dokonca aj ten najlepší vlasový olej vám nedodá uspokojivé výsledky tak rýchlo, ako by ste chceli.

Olejovú kúru na vlasy zvládne každý. Nezáleží na tom, či ste mladé dievča alebo zrelá žena; či máte dlhé alebo krátke vlasy, prirodzené alebo farbené. A predsa, tento druh kúry na vlasy sa predovšetkým odporúča na poškodené, mdlé, vypadávajúce, suché vlasy s rozštiepenými končekmi. Rozhodne vám prinesie pôsobivé výsledky!

Ako olejovať vlasy, aby boli pekné a zdravé?

Olejovanie vlasov nie je komplikované. Jednoducho aplikujete olej na vlasy a/alebo pokožku hlavy. Olejová kúra na suché vlasy je najjednoduchšou a najrýchlejšou metódou. Olej nanesiete hodinu pred ich umytím. Ak chcete, môžete si na nich nasadiť kúpaciu čiapku a teplú čiapku pre lepšie a rýchlejšie účinky. Vy rozhodujete o tom, koľko necháte olej na vlasoch. Následne si umyte vlasy šampónom. Aby ste dosiahli nejaké účinky, mali by ste si olejovať vlasy aspoň raz týždenne.

Úprimne, vy sa musíte rozhodnúť ako často si chcete olejovať vlasy: raz do týždňa alebo každých pár dní. Možno vám stačí vykonávať kúru len každé tri týždne. Je to podobné aj v prípade doby ponechania oleja vo vlasoch. 30 minút je minimum, pričom celá noc – maximum. Ba čo viac, môžete si vybrať aj kam si chcete nanášať olej – len na pokožku hlavy alebo možno len po ich dĺžke. Možno vám bude stačiť olejovať končeky vlasov. Pamätajte, že nemáte používať príliš veľa oleja. Prečo? Môžete narušiť činnosť mazových žliaz a zamastiť vlasy a pokožku hlavy.

Aký vlasový olej bude fungovať na vaše vlasy?

Mali by ste si vybrať oleje, ktoré sa hodia k pórovitosti vašich vlasov. Nasýtené oleje a kozmetické maslá budú ideálne pre vlasy s nízkou pórovitosťou. Mononenasýtené oleje výborne pôsobia na vlasy so strednou pórovitosťou. Polynenasýtené oleje vyživia vlasy s vysokou pórovitosťou.

Taktiež sa dajú využiť aj zmesy olejov a aj potravinové oleje. Čo robiť, ak zvolený olej neprináša žiadne účinky? Možno ste ho nepoužívali dostatočne dlho. Dajte mu druhú šancu. Čoskoro uvidíte vysnívané výsledky. Ak stále nevidíte žiadne zlepšenie, zmeňte olej. Ten, ktorý používate, možno lepšie funguje na vlasy s odlišnou pórovitosťou.

Neolejujte si vlasy pred ich farbením!

Nesmiete si vlasy olejovať pred tým, ako si ich idete dať zafarbiť. Prečo? Kvôli hustej formula a ingredienciám v oleji sa uzatvoria kutikuly, a preto do vlasov nenasiakne pigment. Navyše môžete získať inú farbu, ako tú, ktorá je ukázaná na krabičke s farbou na vlasy. Zosvetľovanie vlasov môže priniesť rovnako negatívne výsledky. Majte na pamäti, že ak si olejujete vlasy, mali by ste im poskytnúť správnu starostlivosť: vzdať sa produktov so silikónmi a používať kondicionéry po umytí vlasy.

Ktoré oleje sú najlepšie pre olejovanie vlasov?

Je ich mnoho. Majú rôzne množstvá esenciálnych mastných kyselín, vitamínov a minerálov. Vyberte si tie, ktoré sú najmenej spracované. Najlepšie oleje sú lisované za studena, nerafinované a obohatené o extra látky, vrátane: UV faktoru, keratínu a hydratačných látok. Zistite, ktorý olej je pre vás ideálny.

ARGÁNOVÝ OLEJ – dodáva jemnosť, bojuje proti kožným chorobám, obnovuje rozštiepené končeky. Obsahuje antioxidanty, vrátane vitamínu E, ktorý pôsobí proti voľným radikálom, zabraňuje predčasnému starnutiu a zastavuje vypadávanie vlasov. Je známy aj ako tekuté zlato Maroka. Prečo? Má zlatú farbu a je vyťažený zo stromov, pestovaných v severnej časti Afriky.

KOKOSOVÝ OLEJ – je jeden z pevných olejov. Musíte ho trieť v dlaniach, aby sa zmenil na tekutinu. Odporúča sa pre poškodené, suché vlasy bez lesku. Posilňuje vlasové cibuľky, pomáha bojovať proti lupinám, zvýrazňuje kučery a chráni pred slnkom.

RICÍNOVÝ OLEJ – má veľmi hustú textúru. Je jedným z mála olejov, ktorý stimuluje rast vlasov a zlepšuje kondíciu obočia a mihalníc. Ak ste blondína, potom by ste mali vedieť, že ricínový olej stmavuje farbu prameňov. Nezabudnite, že tento olej by ste mali aplikovať na pokožku hlavy.

MANDĽOVÝ OLEJ – obsahuje množstvo vitamínov a minerálov. Má obnovujúce, hydratačné a posilňujúce účinky. Pôsobí na farbené vlasy, ako aj na vlasy so strednou a vysokou pórovitosťou.